X Vyplňte všetky polia.

Prihlásenie

Meno:
Heslo:

Mgr. Mária Andrášiová, PhD. získala doktorát z klinickej psychológie a viac ako 13 rokov sa venuje psychoonkologickej problematike. Ako psychológ pôsobila 7 rokov v Národnom onkologickom ústave, kde sa venovala psychoterapii a poradenstvu pre onkologických pacientov a ich rodinných príslušníkov. Neskôr pracovala 2 roky v detskom hospici Plamienok. Prednáša pre vysokoškolských študentov medicíny a psychológie, pre dobrovoľníkov navštevujúcich onkologických pacientov, autorsky sa podieľa na učebnici klinickej psychológie (kapitolou z psychoonkológie).

V súčasnosti sa naďalej venuje onkologickej problematike, prednáša na odborných aj pacientskych seminároch na témy z oblasti psychoonkológie a pracuje ako terapeut v privátnej praxi.

Vaše otázky píšte na otazky@onkopacient.sk

Ak máte záujem a individuálne konzultácie, psychologické poradenstvo alebo terapie, kliknite tu.

www.psychoterapia-poradenstvo.sk

Zuzana Truplová

Venuje sa projektom pre pacientov s rakovinou.

Je spoluzakladateľka stránky www.onkopacient.sk, a spolu s Máriou Andrášiovou spolupracuje na väčšine aktivít súvisiacich so stránkou www.onkopacient.sk. V roku 2006 založila OZ Lymfoma, venované pacientom s rakovinou lymfatických uzlín ako aj stránku www.lymfom.sk. Je vydavateľkou knihy Márie Andrašiovej Keď do života vstúpi rakovina. Viac o Zuzane Truplovej si môžete prečítať tu.

Zdenka Jankovská, MBPsS

Vyštudovala všeobecnú psychológiu a ukončila magisterské štúdium špecializované na zdravotnú psychológiu vo Veľkej Británii. Je členkou Britskej Psychologickej Asociácie a členkou Britskej Asociácie pre zdravotných psychológov. Absolvovala mnohé odborné školenia ako napríklad kurz Kognitívno-behaviorálnej terapie, ktorej techniky sú veľmi užitočné aj pre onkologických pacientov. Tri roky pracovala s prisťahovalcami z vojnových krajín, ktorým pomáhala prekonať rôzne bariéry, traumu a začlenenie sa do spoločnosti. Pracovala aj ako výskumná asistentka pre svetovo známych profesorov na Univerzite Glamorgan. Súčasne už rok pracuje pre nemocnicu vo Veľkej Británii, kde spolupracuje na zlepšení mentálneho zdravia zamestnancov nemocnice a samotných pacientov. Práve preto ju zaujala stránka OnkoPacient a práca Doktorky Márie Andrášiovej a veľmi rada by ponúkla svoje vedomosti, skúsenosti a ľudský prístup pre pomoc pacientom a ich rodinným príslušníkom.

„Milí návštevníci stránky Onkopacient, verím, že techniky, ktoré Vám budem prinášať Vám pomôžu zvládnuť problémy ktorými prechádzate v súvislosti s ochorením a liečbou a posilnia Vás vo Vašej snahe zvládnuť toto náročné obdobie čo najlepšie“.

Zdenka

Metóda stanovenia si malých cieľov (autori: Shazer a kol.)

Pridať na:
Pridať na Facebook! pošli na vybrali.sme.sk Vytlačiť!