X Vyplňte všetky polia.

Prihlásenie

Meno:
Heslo:

Kniha, ktorá môže pomôcť mnohým

Na ten okamih nemôžete byť nikdy pripravení. Keď sa zrazu všetko zastaví a vy máte pocit, že sa celý váš život rozbíja na milión čriepkov, ktoré už nikdy nedáte dokopy. Keď sa dozviete, že vám skrížila život rakovina. Poznám tento pocit veľmi dôverne, zažila som ho trikrát.

S rakovinou som bola prvýkrát konfrontovaná ako 26-ročná, keď ju diagnostikovali môjmu otcovi. O dva roky neskôr som sama ochorela na rakovinu lymfatických uzlín. A necelé dva roky po liečbe sa mi choroba vrátila. To bolo v roku 2004. Odvtedy prešlo takmer 5 rokov a stalo sa toho skutočne veľa.

Ako predsedníčka občianskeho združenia Lymfoma Slovensko, ktorou som sa stala v roku 2006, som mala možnosť v rámci jedného skvelého projektu stretnúť sa s množstvom príbehov ľudí s podobným osudom. Tieto príbehy o utrpení, statočnosti, viere, láske a šťastí ma doviedli k myšlienke na knihu, ktorá by dokázala pomôcť množstvu ľudí čeliacim onkologickým ochoreniam.

Keď som pred dvoma rokmi oslovila Máriu Andrášiovú, či by sa nepodujala takúto knihu napísať, nezaváhala ani na chvíľku. Okrem odborných vedomostí jej dala aj svoj ľudský rozmer. Ten rozmer,

vďaka ktorému sa ako človek venuje onkologickým pacientom, pretože pomáhať týmto ľuďom, ako sama tvrdí, jej veľa dáva. Spôsob, akým dokáže písať aj o veľmi ťažkých témach, je pre mňa ako bývalého onkologického pacienta skutočným balzamom na dušu. A som presvedčená, že bude aj pre vás. Ďakujem všetkým autorom príbehov za to, že v sebe našli silu opäť sa konfrontovať s ťažkými chvíľami preto, lebo verili, že môžu pomôcť ostatným. Bez nich by kniha nikdy nemohla vzniknúť. Každý z týchto príbehov sa oplatí prečítať, verte mi, budú vám skutočnou inšpiráciou.

Ten okamih vás síce vždy prekvapí nepripravených, ale v konečnom dôsledku musíte ísť ďalej. A tá cesta, ktorá vás čaká, nie je jednoduchá. Ale to, že nie je jednoduchá, neznamená, že nemôže priniesť aj veľa dobrého. Nech vám je táto kniha na nej dobrým pomocníkom.

V Bratislave 12. februára 2009

Zuzana Truplová

Strach za sklenenou stenou-časopis zdravie


Krst knihy

„ Keď do života vstúpi rakovina“ ,

z ľava krstná mama
pani Emília Vaššáryová,
Zuzana Truplová 
a Mgr. Mária Andrášiová.

Pridať na:
Pridať na Facebook! pošli na vybrali.sme.sk Vytlačiť!